کارگردان برنده اسکار خودکشی کرد

کارگردان برنده اسکار خودکشی کرد

«مالک بنجلول»، کارگردان برنده اسکار فیلم «در جستجوی شوگرمن» که چند روز پیش خبر درگذشتش در دنیای سینما پیچید‌، خودکشی کرده است.

به گزارش ایسنا، روز سه‌شنبه (۱۳ ماه می) بود که جسد بنجلول کارگردان و برنده اسکار سوئدی در خانه‌ی وی پیدا شد و نیروهای پلیس اعلام کردند علت مرگ این فیلمساز ۳۶ ساله مشخص نیست. اما برادر او در مصاحبه‌ای که اخیرا با روزنامه «آفتون‌بلادت» انجام داده، گفته است که مالک به افسردگی شدید مبتلا بوده است و مرتکب خودکشی شده است.

جوهر بنجلول در این‌باره گفت: زندگی همیشه آسان نیست. من تا آخر عمرش هم او را همراهی کردم. نمی‌دانم چطور این مساله را مدیریت کنم، واقعا نمی‌دانم. خانواده بنجلول از رسانه‌ها خواسته‌اند که به فضای خصوصی ایشان احترام گذاشته شود.

بنجلول تنها یک فیلم را در طول دوران کوتاه فعالیت سینمایی خود با نام «در جستجوی شوگرمن» کارگردانی کرد که البته با همان فیلم علاوه‌بر کسب جایزه اسکار بهترین مستند، جوایز بهترین مستند بافتا، انجمن کارگردانان آمریکا، انجمن تهیه‌کنندگان، نویسندگان و تدوین‌گران سینمای آمریکا و همچنین انجمن بین‌المللی مستندسازان را نیز کسب کند.

مستند موزیکال «در جستجوی شوگرمن» روایتگر داستان واقعی زندگی «رودریگوئز»، خواننده و ترانه‌سرای آمریکایی است و به چگونگی تبدیل وی به یک قهرمان در آفریقای جنویی در جریان آپارتاید می‌پردازد. «در جستجوی شوگرمن» اولین اکران خود را در جشنواره فیلم ساندنس ۲۰۱۲ تجربه کرد و جایزه ویژه مخاطبین و همچنین جایزه ویژه هیئت داوران را به دست آورد.

بنجلول که متولد سوئد بود، پیش از تحصیل در در رشته خبرنگاری و روی آوردن به فیلم‌سازی در دهه ۹۰ به بازی در سریال‌های تلویزیونی می‌پرداخت. به گزارش دیجیتال اسپای، وی که چند مستند موسیقی برای تلویزیون سوئد کارگردانی کرد در عرصه گزارشگری تلویزیون نیز فعال بود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه