مدینه از دیگر سریال‌ ها پیشی گرفت

مدینه از دیگر سریال‌ ها پیشی گرفت

رمضان امسال در یکی از گرم‌ترین تابستان‌های سال‌های اخیر به عید سعید فطر پیوند خورد و به سنت چند سال گذشته شبکه ۳ در روکردن پرمخاطب‌ترین برنامه رمضانی بر صدر ایستاد.

هرچند «ماه‌عسل» دیگر آن تازگی گذشته‌های نه‌چندان دور را نداشت اما توانست در رقابت با سریال‌ های مناسبتی و برنامه‌های افطار و سحر پرتماشاگرترین لقب بگیرد. «مدینه» سیروس مقدم هم طبق تمام پیش‌بینی‌ها بر دیگر سریال‌ های رمضانی پیشی گرفت.

به گزارش همشهری، تفاوت عمده ماه رمضان ۱۴۳۵هجری قمری و ۱۳۹۳هجری شمسی با اسلاف خود همزمانی با بازی‌های جام‌جهانی بود که از ۳ تا ۱۰ساعت در هر روز سهم آنتن را به‌خود اختصاص داد و باری از دوش برنامه‌های رمضانی برداشت. آنچه پیش‌رو دارید، ارزیابی برنامه‌های رمضانی شبکه‌های مختلف تلویزیون بدون اشاره به فوتبال است.

هوایی را که تو نفس می‌کشی…

احسان علیخانی و دیگر اعضای اتاق فکر‌ ماه‌عسل از میانه‌های ماه رمضان به شکلی پررنگ در رسانه‌های آنلاین و مجازی ظاهر شدند تا به برخی انتقادها پاسخ بگویند. هر چند بدون آن هم برنامه افطار شبکه۳ مخاطبان جدی خود را داشت و هر قسمت آن با اظهارنظرهای موافقان و مخالفان در شبکه‌های اجتماعی به یک پدیده تبدیل می‌شد؛ گرچه ترانه‌های ماه‌عسل امسال در مقایسه با آنچه فرزاد فرزین و مهدی یراحی سال گذشته خوانده بودند، خیلی گل نکرد و از سوی مخاطبان زمزمه نشد. ‌ماه‌عسل در آستانه ۱۰سالگی به یک درجه قابل‌قبول از کمال رسیده اما شاید بد نباشد برای پرهیز از تکرار، سال آینده یک بازنگری جدی در شکل و محتوای آن انجام شود.

کار در دست کاردان!

داریوش کاردان در بازگشت به برنامه‌های مناسبتی تلویزیون کمتر نشانی از آن مجری تیزهوش و نکته‌سنج سال‌های گذشته داشت و همین باعث شد در رقابت با ‌ماه‌عسل و علیخانی چند گام عقب‌تر باشد. همزمانی با برنامه مشابه شبکه۳ و برخی بازی‌های فوتبال و والیبال هم در کمتر دیده شدن «شهر باران» تأثیر داشت. هر چند، نفس حضور کاردان روی آنتن و گفت‌وگوهای او با مهمانان سرشناس باعث شد برنامه افطار شبکه یک به نسبت سال‌های گذشته یک گام رو به جلو بردارد. این مجری و گوینده سرشناس این روزها بیشتر وقت خود را صرف بازی در سریال‌های تاریخی می‌کند.

سریال‌ های رمضانی

پخش «هفت‌سنگ» در رمضان باعث شد بیشتر دیده شود و همین دیده شدن راه را برای انتقادهای بیشتر از آن هموار کرد. هفت‌سنگ که اقتباس از یک سریال پرمخاطب آمریکایی است، در چند قسمت ابتدایی قربانی زمان نامناسب پخش شد و بعد از آن هم در بند حاشیه‌ها گرفتار آمد. برخی معتقدند اگر علیرضا بذرافشان با آن سابقه خوب در کارگردانی «نابرده رنج» کمی ملایم‌تر با منتقدان برخورد می‌کرد و برخی اشتباه‌ها را می‌پذیرفت، هفت‌سنگ تا این اندازه گرفتار جنجال نمی‌شد.

به هر حال، آنها که فضای مدرن هفت‌سنگ را دوست نداشتند، می‌توانند از چند روز دیگر در آی‌فیلم به تماشای نابرده رنج بنشینند که داستان آن در دوره دفاع‌مقدس می‌گذرد. سریال «فاخته» هم که پیش از افطار از شبکه۲ روی آنتن رفت، چوب زمان پخش نامناسب را خورد تا داستان پندآموز و تربیتی به‌ویژه برای کودکان چنان که شایسته است، دیده نشود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه