فروش ۱۷۰٫۶ میلیون دلاری فیلم جدید آنجلینا جولی

فروش 170.6 میلیون دلاری فیلم جدید آنجلینا جولی

«مالفیسنت» تازه‌ترین فیلم شرکت دیزنی رکورد بیشترین فروش افتتاحیه فیلمی با بازی آنجلینا جولی در آمریکای شمالی را شکست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فیلم «مالفیسنت»/«شیطان‌صفت» (Maleficent) به لطف استقبال زنان و دختران، در هفته اول اکران در آمریکای شمالی در ۳۹۴۸ سینما حدود ۷۰ میلیون دلار فروخت که یک پیروزی مهم برای آنجلینا جولی ستاره فیلم و شرکت والت دیزنی پیکچرز است.

این فیلم که نگاهی تازه به یک قصه پریان معروف دارد، در بازار بین‌المللی نیز به فروش چشمگیر ۱۰۰٫۶ میلیون دلار دست پیدا کرد و با حساب بازار آمریکای شمالی، مجموع فروش جهانی خود را در هفته اول نمایش به ۱۷۰٫۶ میلیون دلار رساند.

در همین حال، «یک میلیون راه برای مردن در غرب» (A Million Ways to Die in the West) به کارگردانی ست مک‌فارلین خیلی خوش‌اقبال نبود که این مسئله بار دیگر ماهیت پرخطر فیلم‌های وسترن رامورد تاکید قرار می‌دهد.

این کمدی درجه R که تولید شرکت‌های یونیورسال پیکچرز و مدیا رایتز است، در هفته اول نمایش از جمعه تا یکشنبه در ۳۱۵۸ سینما به فروش ناامیدکننده ۱۷٫۱ میلیون دلار دست پیدا کرد.

«یک میلیون راه برای مردن در غرب» پس از «مالفیسنت» و «افراد ایکس: روزهای گذشته آینده» در رده سوم قرار گرفت.

هفتمین فیلم «افراد ایکس» در هفته دوم اکران ۶۴ درصد تماشاگران خود را از دست داد و با ۳۲٫۶ میلیون دلار مجموع فروش داخلی خود را به ۱۶۲٫۱ میلیون دلار رساند.

«روزهای گذشته آینده» در بازار بین‌المللی ۹۵٫۶ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروش خود را در این سطح به ۳۳۸٫۱ میلیون دلار رساند. فروش جهانی فیلم پس از دو هفته ۵۰۰٫۲ میلیون دلار شده که بیش از هر فیلم دیگر مجموعه سینمایی «افراد ایکس» است.

«مالفیسنت» که جولی در آن به نقش جادوگر بدنام و معروف‌ترین ضدقهرمان «زیبای خفته» ظاهر شده، بهترین فروش افتتاحیه فیلمی با بازی او را داشت.

در ایالات متحده و کانادا، فروش هفته اول «مالفیسنت» بیش از ۶۰٫۲ میلیون دلار فروش «پاندای کونگ فو کار» در ۲۰۰۸، حدود ۵۰٫۹ میلیون دلار فروش «تحت تعقیب» در ۲۰۰۸ و حدود ۵۰٫۳ میلیون دلار فروش «آقا و خانم اسمیت» در ۲۰۰۵ بود.

کارشناسان فروش اعتقاد دارند هدف قرار دادن دختران و مادران، عامل اصلی موفقیت تجاری «مالفیسنت» است، همان عاملی که انیمیشن «یخ‌زده» دیزنی را به یک فیلم بسیار موفق در بازار جهانی تبدیل کرد. در آمریکای شمالی حدود ۶۰ درصد تماشاگران فیلم جدید جولی، زنان بودند و حدود ۳۰ درصد سینماروها زیر ۱۸ سال داشتند.

منتقدان واکنش‌های کاملا متفاوت به «مالفیسنت» نشان داده‌اند، اما تماشاگران در وبسایت سینمااسکور به فیلم درجه A داده‌اند.

«مالفیسنت» داستان زنی جوان با قلبی پاک است که در قلمرو جنگل زندگی آرامی دارد. تا اینکه روزی حمله یک ارتش متجاوز توازن سرزمین را به هم می���زند.

مالفیسنت به پا می‌خیزد و محافظ بی‌امان سرزمین لقب می‌گیرد، اما او در نهایت گرفتار خیانتی بی‌رحمانه می‌شود؛ حرکتی که قلب پاک او را به سنگ تبدیل می‌کند. مالفیسنت برای انتقام، درگیر نبردی حماسی با جانشین پادشاه می‌شود و اورورا (با بازی ال فانینگ)، فرزند تازه‌به‌دنیا‌آمده او را طلسم می‌کند. در همان حال که اورورا بزرگ می‌شود، مالفیسنت پی می‌برد که او کلید برقراری صلح در قلمرو و شاید خوشبختی واقعی خود او را با خود دارد.

ویوین پنج ساله که کوچک‌ترین دختر جولی و براد پیت است، در «مالفیسنت» نقش پرنسس اورورا در کودکی را بازی می‌کند.

شارلتو کوپلی، میراندا ریچاردسن، سام رایلی، ایملدا استانتن، جونو تمپل و لزلی منویل دیگر بازیگران این فیلم به کارگردانی رابرت استرومبرگ هستند.

در بازار بین‌المللی، «مالفیسنت» بخصوص در آمریکای لاتین موفق ظاهر شد. با این حال فیلم برای بازگشت بودجه ۱۷۵ میلیون دلاری خود راه درازی در پیش دارد. هنگام تولید پروژه گرازش‌های درباره اختلاف نظر جولیو استرومبرگ منتشر شد که «مالفیسنت» اولین فیلم بلند داستانی اوست. فیلمبرداری مجدد تعدادی از صحنه‌ها باعث شد هزینه تولید بیشتر شود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه