فراموش کردن رمز ادمین جوملا

رمز ادمین جوملا

برای این منظور ابتدا باید به دیتابیس دسترسی پیدا کنیم. برای اینکار بهتر است از پی اچ پی مای ادمین (phpmyadmin) استفاده کنیم.
دوستانی بصورت لوکال جوملا را نصب کرده اند، معمولا می توانند از طریق آدرس http://localhost/phpmyadmin به پنل پی اچ پی مای ادمین (phpmyadmin) دسترسی پیدا کنن.
درصورتی که جوملا (joomla) را بصورت آنلاین نصب کرده اید، باید ابتدا وارد پنل مدیریت سایت (مثلا cPanel) شوید (مشاهده آموزش کامل سی پنل) و سپس از بخش دیتابیس ها(Databases)، بر روی گزینه phpmyadmin کلیک کنید.
اگر phpmyadmin از شما گذرواژه ای درخواست کرد (مانند تصویر زیر) ، لطفا نام کاربری دیتابیس و گذرواژه آن را وارد کنید.

فراموش کردن رمز ادمین جوملا

درصورتی که گذرواژه شما صحیح باشد (و یا اصلا از شما گذرواژه نخواهد) به صفحه ای مانند تصویر زیر می روید (صفحه اصلی phpmyadmin) . در صفحه باز شده، از بخش سمت چپ، بر روی نام دیتابیس جوملایی خود (که در هنگام نصب جوملا ساختید) کلیک کنید. (در این آموزش ما دیتابیس joomla3 را که با عدد یک قرمز رنگ مشخص شده است انتخاب کرده ایم)

فراموش کردن رمز ادمین جوملا

بعد از کلیک بر روی نام دیتابیس، به صفحه ای که جدول های جوملا (joomla tables) در آن وجود دارد، می روید (تصویر زیر). در این صفحه شما باید از بخش سمت چپ، نوار پیمایش را به سمت پایین بکشید (اسکرول کنید) تا به جدولی که با users تمام می شود، برسید و بر روی آن کلیک کنید (این جدولی است که اطلاعات کاربران در آن ذخیره می شود). توجه کنید که ابتدای نام جدول ها مهم نیست (مثلا در این تصویر ما در ابتدای همه جدول ها کلمه joom3_ را مشاهده می کنیم. پس باید جدول joom3_users را کلیک کنیم).

فراموش کردن رمز ادمین جوملا

بعد از کلیک بر روی جدول users ، محتویات داخل آن که لیست تمامی اعضای سایت شما است، نمایش داده می شود (تصویر زیر). برای تغییر گذرواژه (Password) ادمین جوملا (joomla)، سطر مربوط به نام آن را پیدا کرده و برر روی Edit (آیکن مداد زرد) کلیک کنید. (در تصویر زیر ما فقط یک عضو داریم که نام آن “مدیر سایت” و نام کاربری وی “admin” است)

فراموش کردن رمز ادمین جوملا

بعد از کلیک بر روی Edit، به صفحه ویرایش اطلاعات که مشابه تصویر زیر است، هدایت می شوید. همانطور که حدس زده اید، در این بخش ما با قسمت (سطر) Password کار داریم. بنابراین در کادر متنی جلوی Password ، گذرواژه (رمز) دلخواه خود را وارد کنید. اما اگر دقت کرده باشید، رمز قبلی شما بصورت کاراکترهای درهم بود! بخاطر اینکه رمز شما به سادگی هک (Hack) نشود، آن را ابتدا رمزگزاری (Encryption) کرده و بصورت درهم در می آورند و سپس در دیتابیس (Database) ذخیره می کنند. برای اینکه ما به پی اچ پی مای ادمین (phpmyadmin) بگوییم که رمز ما را هم رمزنگاری (Encryption) کن، باید از جعبه انتخاب جلوی Password، گزینه MD5 را انتخاب کنیم. (MD5 یک روش رمزگزاری است)

فراموش کردن رمز ادمین جوملا

در این مرحله بخش (سطر) روبروی Password باید مانند تصویر زیر باشد (در این تصویر می خواهیم که رمز ما به webstudent.ir تغییر کند)

فراموش کردن رمز ادمین جوملا

بعد از انتخاب رمز و تعیین MD5، به پایین صفحه رفته و بر روی دکمه Go که در تصویر زیر نشان دهده شده است، کلیک کنید تا رمز شما تغییر یابد.

فراموش کردن رمز ادمین جوملا

بعد از کلیک بر روی دکمه Go، تغییرات شما ذخیره می شود و درصورتی که مشکلی نباشد، پیامی با رنگ سبز که نوشته است “یک سطر تغییر پیدا کرد” مانند تصویر زیر دریافت خواهید کرد.

فراموش کردن رمز ادمین جوملا

تمام شد!
گذرواژه (رمز) جوملا (joomla) برای کاربری که انتخاب کرده اید، تغییر پیدا کرد.
حالا می توانید با نام کاربری خود و گذرواژه جدیدی که انتخاب کرده اید، وارد جوملا شوید.


فراموش کردن رمز ادمین جوملا


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه