شعر شاملو زنده‌ است

شعر شاملو زنده‌ است

آیدا شاملو (سرکیسیان) در سالگرد درگذشت احمد شاملو می‌گوید، شعر شاملو زنده‌ است، چون درد مشترک را فریاد می‌کند.

همسر این شاعر در گفت‌وگو با خبرنگار ادبیات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره این‌که چرا شعر شاملو در میان جوانان طرفدار دارد، گفت: خود شاملو گفته «من درد مشترکم، مرا فریاد کن»، همین یعنی یکی شدن در خوشی و غم.

 

او همچنین گفت: خوشبختانه شاملو را می‌خوانند و تعدادی او را دوست دارند و بعضی‌ها هم او را دوست ندارند. دست ما نیست، چیزی که قرار باشد بماند، می‌ماند و این خاصیت تاریخ است.

 

آیدا شاملو در ادامه درباره برپایی مراسم احتمالی برای سالگرد درگذشت این شاعر گفت: من سر مزار شاملو حاضر می‌شوم و هرکس هم دوست داشته باشد خودش می‌آید.

 

به گزارش ایسنا، احمد شاملو بیست‌ویکم آذرماه ۱۳۰۴ در تهران به دنیا آمد. کتاب‌های «آهن‌ها و احساس»، «قطعنامه»، «آهنگ‌های فراموش‌شده»، «هوای تازه»، «باغ آینه»، «لحظه‌ها و همیشه»، «آیدا در آینه»، «آیدا، درخت، خنجر و خاطره»، «ققنوس در باران»، «مرثیه‌های خاک»، «شکفتن در مه»، «ابراهیم در آتش»، «دشنه در دیس»، «ترانه‌های کوچک غربت»، «مدایح بی‌صله»، و «در آستانه» از جمله‌ آثار این شاعرند که بنیان‌گذار شعر سپید در ادبیات فارسی است. او دوم مردادماه ۱۳۷۹ درگذشت و پیکرش در امام‌زاده طاهر کرج به خاک سپرده شد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه