ساخت سریال حضرت موسی(ع)

ساخت سریال حضرت موسی(ع)

کارگردان سینما و تلویزیون گفت: ساخت سریال حضرت موسی(ع) را به دستور مقام معظم رهبری و با توصیه ایشان آغاز کردیم.

بخشهایی از سخنان سلحشور:
-این سریال را با توصیه مقام معظم رهبری آغاز کردیم و همچنین این سریال برگرفته از یک داستان قرآنی است.

-حضرت موسی (ع) تنها پیامبر یهود نیست بلکه پیامبر ما نیز هست و باید دین خود را به این پیامبر ادا کنیم.

-همچنین این داستان بیشترین تطابق را با داستان‌های اسلامی دارد و طبق گفته حضرت رسول اکرم (ص) داستان حضرت موسی (ع) و هارون تا آخر دنیا داستان اسلام خواهد بود.

-در این سریال به شخصیت‌هایی همچون حضرت یوسف (ع)، هارون (ع)، خضر نبی(ع)، یوشع (ع)، شعیب (ع) و حضرت موسی (ع) پرداخته خواهد شد.

-مهمترین هدف ساخت این سریال تعلیم آموزش‌های دینی خودمان به مردم دنیا است، همچنین در جامعه کنونی خودمان هم به مفهوم آن نیاز فراوان داریم.

-در حدود چهار سال است که نوشتن این سناریو را آغاز کرده‌ایم و تحقیقات و داستان نویسی این سریال کامل شده است که هم‌اکنون از ۷۵ قسمت این سناریو ۶۹ قسمت آن آماده شده و ۶ قسمت آن هم به زودی به اتمام خواهد رسید.

-البته هم‌اکنون منتظر آن هستیم که به امید خدا بودجه این سریال تهیه شود تا ما بتوانیم پیش تولید آن را شروع کنیم.

-از منابع اسلامی، غیر اسلامی و از ادیان دیگر مانند انجیل، تورات و غیره برای ساخت این سریال استفاده شده است اما به این معنا نیست که از آن باورها و آن اعتقاداتی که در قرآن ما است استفاده نکرده‌ باشیم بلکه داستان و موضوعاتی که مطرح شده است را از رمان‌ها، تورات و از این قبیل منابع هم بهره‌برداری کرده‌ایم.

-محتوا و ارزش‌ها و اصل داستان را از تفاسیر و تاریخ قرآن و اسلام استفاده کرده‌ایم در حقیقت می‌توان گفت که داستان مشترک است چه از دید ما و چه از دید یهود و اهل تسنن فرقی نمی‌کند، داستانی است که همه از آن اطلاع دارند ولی جزئیات داستان را نمی‌دانند.

-ما سعی کردیم جزئیات داستان را از هرجا که می‌توانیم پیدا کنیم اما نگرش‌ها و تعلیمات دینی آن را از کتب و تفاسیر اسلامی استفاده کرده‌ایم.

-کسانی که وضعیت مالی خوبی دارند در ساخت این سریال به ما یاری برسانند چراکه بودجه این سریال بسیار زیاد است اگر این سریال ساخته شود یک اثر جهانی خواهد شد و هم مردم ما این اثر را خواهند دید و هم در دنیا پخش خواهد شد مانند سریال یوسف پیامبر (ع)، حضرت مریم و غیره .. زیرا ما این توان را داریم و در گذشته نیز ثابت کرده‌ایم.

-شاید افرادی باشند که به خاطر پول و تجارت بخواهند این سریال را بسازند و این اثر از نظر تجاری نه تنها زیان نخواهد کرد بلکه سود بسیار خوبی هم دارد اما ما نمی‌خواهیم کسی که برای کمک به این کار وارد می‌شود، انگیزه مادی داشته باشد.

-ما از مومنانی که دوست دارند در ترویج قرآن نقشی داشته باشند می‌خواهیم در این کار ما را کمک کنند تا ما بتوانیم این سریال را بسازیم این کار اگر خوب عرضه شود به امید خداوند تحولی در دنیا ایجاد خواهد کرد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه