روش ضدبارداری به کمک تراشه الکترونیکی

ضدبارداری

 

دانشمندان تراشه الکترونیکی جدیدی را ابداع کرده‌اند که در زیر پوست قرار گرفته و دوز روزانه‌ای از داروی ضدبارداری را در بدن آزاد می‌کند.
این دستگاه که به اندازه یک تمبر پستی است، پس از قرار گرفتن در زیر پوست تا 16 سال به کار خود ادامه می‌دهد که این میزان، تقریبا نیمی از عمر مفید باروری یک زن است.
در مقایسه، کاشت‌های مختلف ضدبارداری که اکنون در بازار وجود دارند، تنها تا پنج سال عمر می‌کنند.

در نهایت، این تراشه از دستگاه کنترل از راه دوری برخوردار است که به زنان اجازه می‌دهد در زمان دلخواهشان آن را خاموش کنند. آن‌ها می‌توانند مجددا در زمان دلخواهشان، تراشه را روشن کنند.
این در حالیست که دستگاه‌های موجود مانند فنرها نمی‌توانند غیرفعال شوند بلکه باید آن‌ها را طی فرآیندی دردناک در کلینیک برداشت.
دستگاه جدید که تا سال 2018 وارد بازار خواهد شد، از یک قاب حاوی تراشه، باتری و دستگاه‌های الکترونیکی برای آزادسازی دارو و ارتباط بی‌سیم با کنترل از راه دور برخوردار است.

تراشه مذکور شامل مجموعه‌ای از منفذهای ریز بوده که هر کدام حاوی دوز روزانه لوونورژسترول – هورمون مورد استفاده از قرص‌های ضد بارداری موجود – است. هر منفذ با یک پوشش تیتانیوم و پلاتین فوق نازک پوشیده شده تا از آزادسازی دارو تا پیش از زمان مورد نیاز جلوگیری شود.
در زمان آزادسازی برنامه‌ریزی شده دارو، یک جریان الکتریکی کوچک سرپوش فلزی روی یک منفذ را ذوب کرده و دارو را در جریان خون آزاد می‌کند.

با استفاده از کنترل از راه دور می‌توان برای دستکاری برنامه تا زمان مورد نیاز بهره برد.
یکی از مخترعان سیستم رابرت لانگر، یکی از دانشمندان برجسته جهان است. سایر دستاوردهای وی شامل پرورش گوش در پشت موش یا تولید افشانه‌ای است که موهای فر را از جلوی صورت برمی‌دارد.
این تراشه می‌تواند برای آزادسازی سایر داروها مورد استفاده قرار بگیرد و اکنون بر روی مبتلایان به پوکی استخوان در حال کارآزمایی است.

روش ضدبارداری به کمک تراشه الکترونیکی - تصویر 1

این کارآزمایی بر روی زنان مسن انجام می‌شود که تراشه در آنها، به خوبی تزریقات عادی داروی استخوان‌ساز تری‌پاراتید عمل کرده است.
مهم‌تر اینکه بیماران اذعان کرده‌اند این تراشه بقدری راحت است که آنها اغلب وجود آن را فراموش می‌کنند.
شرکت آمریکایی MicroCHIPS امیدوار است بتواند تراشه ضدبارداری را تا سال 2018 به بازار عرضه کند.
اگرچه هنوز کار زیادی بر روی این محصول باید انجام شود. ابتدا این دستگاه باید تاثیر ضدبارداری خود را نشان دهد و همچنین شرکت سازنده باید بتواند راهی را برای جلوگیری از دسترسی هکرها به تراشه پیدا کنند.

این تراشه را می‌توان طی یک جراحی ساده 30 دقیقه‌ای در زیر پوست پا، بازو یا شکم کاشت. اگرچه کاشت دستگاه‌های ضدبارداری کنونی بسیار سریع‌تر بوده اما دوام آن‌ها بسیار کمتر است.
هنوز قیمت این تراشه اعلام نشده، اما هزینه دستگاه‌های کاشت کنونی که سه تا پنج سال دوام دارند، بین 80 تا 90 پوند است.اگر هنوز مجردی پس کلیک کن بیا تو!!!!!!!!

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه