به خردسالان خود کنایه نزنید!

به خردسالان خود کنایه نزنید!

کارشناسان
و روانپزشکان خطاب به والدین هشدار دادند که واژه‌های خود را هنگام صحبت کردن به دقت انتخاب کنند چوننتیجه یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که کودکان خردسال در حدود سن 4 سالگی طعنه‌ها و کنایه‌ها را می‌توانند درک کنند.

در حالی که

مطالعات
پیشین نشان داده است: کودکان تا قبل از ده سالگی ممکن است مفهوم کنایه را متوجه نشوند اما این پژوهش جدید که به تازگی صورت گرفته حاکیست: در بسیاری از کودکان قبل از رسیدن به مقطع ابتدایی دانش زبان غیرلفظی به طور کافی رشد پیدا می‌کند.

این

پژوهش
هم چنین نشان می‌دهد: بسیاری از کودکان خردسال کاربران مطمئن کنایه‌ها هستند به طوری که گاهی اوقات والدین خود را واقعا شگفت‌زده و متعجب می‌کنند.

برای این این پژوهش، محققان وارد 39 خانواده شدند که هر کدام دو فرزند خردسال داشتند و نحوه تعامل والدین را با فرزندانشان بررسی کردند.


محققان
متوجه شدند: وقتی والدین از انواع مختلف گفتارهای غیرلفظی استفاده می‌کنند، این کودکان حداقل یکی از نشانه‌های
کنایه
دار در این گفت و گوها را درک می‌کنند.

کنایه زدن به کودک,تربت کودک,روانشناسی کودک,صحبت کردن با کودک,کودک لجباز,کودک بد اخلاق,کودک پیش فعال,کودکان, روانشناسی کودکان, تعلیم و تربیت کودکان, تغذیه کودکان,بیماری های کودکان و راه درمان آن, قصه کودکان کنایه زدن به کودک,تربت کودک,روانشناسی کودک,صحبت کردن با کودک,کودک لجباز,کودک بد اخلاق,کودک پیش فعال,کودکان, روانشناسی کودکان, تعلیم و تربیت کودکان, تغذیه کودکان,بیماری های کودکان و راه درمان آن, قصه کودکان

 
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه