برنامه گالری های تهران

برنامه گالری های تهران
یک هنرمند نقاشی‌های رنگ روغن خود را با موضوعات مختلفی از سوژه‌های رئال و با تم اصلی «دست» در گالری احسان به نمایش گذاشته است.

ایسنا: گالری‌های تهران در پایان این هفته میزبان علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی هستند.

یک هنرمند نقاشی‌های رنگ روغن خود را با موضوعات مختلفی از سوژه‌های رئال و با تم اصلی «دست» در گالری احسان به نمایش گذاشته است.

افروز رهبری- هنرمند- درباره این نمایشگاه اظهار کرد: تعداد ۲۷ تابلوی نقاشی رنگ روغن و به سبک رئال در این نمایشگاه روی دیوار رفته است. برخی از این آثار برای این نمایشگاه آماده شده و برخی دیگر مربوط به نمایشگاه‌های قبلی‌ام است. کار روی این تابلوها را از سال ۸۷ شروع کردم.

نمایشگاه آثار این هنرمند از ۱۰ تا ۱۵ مرداد ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری احسان به نشانی خیابان اقدسیه، بلوار آجودانیه (شهید سیاری)، خیابان ۱۴ شرقی، شماره ۲۲ میزبان علاقه‌مندان به هنر نقاشی است.

گالری جرجانی

هفت هنرمند زن آثار نقاشی، مجسمه و چیدمان خود را با موضوع «زنانگی» و «آفرینش» در گالری جرجانی به نمایش گذاشته‌اند.

محمودرضا زندپور، مسؤول برگزاری این نمایشگاه، اظهار کرد: در این نمایشگاه آثار نقاشی، مجسمه و چیدمان هفت هنرمند زن به نمایش گذاشته شده است. انتخاب هنرمندان به خاطر مطالعه‌ای که روی کارهای آن‌ها داشتم کاملا آگاهانه بود. این هنرمندان همواره در آثارشان «زنانگی» را مد نظر قرار می‌دهند و من هم از آن‌ها خواستم آثاری با همین سبک برای یک نمایشگاه گروهی آماده کنند.

نمایشگاه «آفرینش» تا ۱۳ مرداد ماه از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۲۰:۳۰ در گالری جرجانی به نشانی خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک‌وی، کوچه خیام، شماره ۴ میزبان علاقه‌مندان است.

گالری جرجانی شنبه‌ها تعطیل است.

گالری نهاوند

یک نمایشگاه گروهی از آثار نقاشی تعدادی از هنرمندان در گالری نهاوند برگزار می‌شود.

لیلا صبوحی داریانی –یکی از این هنرمندان- درباره این نمایشگاه اظهار کرد: حدود ۴۴ اثر از آثار نقاشی من، دنیا صبوحی داریانی و آرزو بور بور در گالری نهاوند به نمایش درمی‌آید.

این نمایشگاه از جمعه ۱۷ مردادماه آغاز و تا پنج‌شنبه ۲۳ مردادماه ادامه دارد. ساعت بازدید از این نمایشگاه ۱۶ تا ۲۰ در گالری نهاوند به آدرس بلوار میرداماد، غرب ایستگاه مترو، جنب برج نادر، پلاک ۲۱۴ است.

گالری نی

هنرمندی که آثار خود را از نقاشی‌های انتزاعی هندی مایه گرفته است، نقاشی‌های خود را در گالری نی به نمایش گذاشته است.

امیرساسان مصطفوی، اظهار کرد:‌ حدود ۲۵ عدد از آثار نقاشی‌خط خود را در گالری نی به نمایش می‌گذارم. مضامین این آثار الله، بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم و ابیاتی از دیوان شمس، حافظ و خیام است. البته در ابتدا وقتی به اثر نگاه می‌کنیم شاید متوجه ابیات نشویم. چون به گونه‌ای کشیده شده که شاید خواندن باید آسان نباشد. در این آثار متن بهانه‌ای برای اجرای تکلیف بوده است. با این همه ابیات زیر هر اثر آمده است.

این نمایشگاه از جمعه ۱۷مردادماه آغاز می‌شود و تا یک هفته برقرار است. ساعت بازدید از این نمایشگاه ۱۰ تا ۱۹ در محل گالری نی است.

نگارخانه نقش جهان

یک هنرمند مجموعه‌ای از نمادهای کهن ایرانی را برای بیان مفاهیم اجتماعی در تابلوهای نقاشی خود، به نمایش می‌گذارد.

عطیه چگینی درباره نخستین نمایشگاه انفرادی خود اظهار کرد: این نمایشگاه عنوان خاصی ندارد و در آن ۱۰ تابلوی نقاشی با تکنیک رنگ روغن و در سایز بزرگ به نمایش گذاشته خواهد شد. کارهای این نمایشگاه موضوع واحدی ندارند و در هر کدام از آن‌ها به صورت جداگانه به مفاهیم اجتماعی پرداخته شده است.

نمایشگاه نقاشی‌های این هنرمند روز پنج‌شنبه ۱۶ مرداد ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۱ در نگارخانه نقش جهان به نشانی خیابان نیاوران (باهنر) از میدان یاسر به سمت تجریش، کوچه همایونفر، کوچه سعدی، کوچه حافظ، خیابان آیت‌الله محمودی، شماره ۹افتتاح می‌شود و تا ۲۱ مرداد ادامه خواهد داشت.

گالری شیلا

بابک حقی هنرمند نقاش اظهار کرد: ۳۹ عکس از تئاترهای مختلفی که در سال ۹۲ اجرا شد، در این نمایشگاه روی دیوار می‌رود. این عکس‌ها از نمایش‌های «زندگی انسان»، «خرمگس»، «سقراط»، «شاه لیر»، «آنتراک بی آنتراک» و چند نمایش دیگر برای این نمایشگاه انتخاب شده‌اند.

نمایشگاه عکس‌های تئاتر این هنرمند روز پنج‌شنبه ۱۶ مرداد ماه در گالری شیلا به نشانی خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان طالقانی، کوچه گیلان، شماره ۲ افتتاح می‌شود و تا ۲۲ مرداد از ساعت ۱۷ تا ۲۱ میزبان علاقه‌مندان به هنر عکاسی است.

گالری شیلا روزهای شنبه تعطیل است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه